Kto a čo je Zaslať.sk

Sme Zaslat.sk

Sme internetová prepravná služba a sme tu pre každého, kto potrebuje poslať akýkoľvek balík. Veríme, že na kvalitné a spoľahlivé prepravné služby by mal mať nárok každý, nie len veľké firmy.

Žiadne podmienky, minimálne objemy a zmluvy. Sme ľudia a ľudí aj spájame, radi a každý deň. U nás stačí len zabaliť, všetko ostatné nechajte na nás. Zoznámte sa s nami!

Už viac ako 55000 z vás vie, že u nás stačí len zabaliť

Zobraziť ďalšie hodnotenia
Recenzie zákazníkov, ktorí si u nás objednali dopravu a po doručení zásileky alebo zásiliek vyplnili dotazník s hodnotením spokojnosti.

No fakt nekecáme! Ak máte chvíľu, začítajte sa!

Sme fajn ľudia, spoznajte nás.

Služba Zaslat.cz stojí na pevných základoch položených skúseným manažérskym tímom, ktorý vyrástol v celom rade firiem zameraných na technológie.

Snažíme sa každého nového člena našej posádky hľadať medzi známymi a kamarátmi. Preto u nás panuje naozaj priateľská atmosféra, ktorá ďaleko presahuje hranice pracovnej doby.

Zoznámte sa!

Vedenie spoločnosti

Miroslav Michalko
Spoluzakladateľ
CEO / Riaditeľ

Miro je srdcom aj mozgom služby Zaslať. Spolu so svojím kamarátom z vysokej školy službu Zaslaťzaložil a stará sa o jej plynulý chod.

Stanislav Sumbal
Spoluzakladateľ
CTO / Technický riaditeľ

Standa priviedol myšlienky k životu, vybudoval od základov aplikáciu Zaslat.cz a podieľa sa na strategickom smerovaní firmy.

Tomáš Volejníček
Spoluzakladateľ
CFO / Finančný riaditeľ

Projekt Zaslať pôvodne vznikol ako projekt firmy CELKOM Praha vedeným Tomom. Ten sa od začiatkupodieľa primárne na strategickom riadení firmy.

Hodnoty, ktoré nás spoločne ženú vpred

NAŠA MISIA

Chceme poskytovať kvalitné, a napriek tomu lacné prepravné služby pre každého, bez zložitých zmlúv a minimálnych objemov.

NAŠA VÍZIA

Chceme byť lídrom na trhu internetových prepravných spoločností v strednej a východnej Európe.

KĽÚČOVÉ HODNOTY

O našich zákazníkov aj zamestnancov sa staráme ako o našich partnerov. Rešpektujeme a počúvame.

Príbeh Zaslať

2020
Zahajujeme expanziu po Európe

K 1. 5. 2020 sme úspešne spustili službu Zaslať.sk pre našich slovenských priateľov, a to rovno aj s novým objednávkovým procesom a dizajnom webu, ktorý tak môžeme otestovať a následne použiť aj pre materské Zaslat.cz.

Koronakríza nás toho veľa naučila

Koronakríza a s ňou súvisiaci núdzový stav sa dotkol aj nás. Okrem toho, že sme sa museli zo dňa na deň naučiť pracovať z home office, kam sme presunuli aj celú našu zákaznícku starostlivosť, stretli sme sa s enormným dopytom po našich službách, a to až dvojnásobne. Doručenie od dverí k dverám totiž nikdy nemalo väčší zmysel, ako práve teraz. Pracovali sme X hodín nadčas, zháňali nové posily na zákaznícku starostlivosť a ešte sme stíhali doručovať rúška zadarmo po celej Českej republike i do zahraničia.

Slávime pol milióna doručených zásielok

V tomto hektickom období sme nezabudli opomenúť ani veľký míľnik, ktorého sme spoločne dosiahli, a to 500 000 spoľahlivo doručených zásielok. Sme vďační za každého nového i vracajúceho sa zákazníka.

2019
Rastú nielen počty zásielok, ale aj počty obsadených stoličiek v kancelárii

Veľké zmeny, ktorými sme prechádzali, sa nezaobišli bez nových posíl. Naše rady doplnil strategický marketér Martin Kudera, ktorý sa už pred tým podieľal na vybudovaní úspešných digitálnych biznisov v oblasti online marketingu. Tím posilnila aj Markéta Kudera s marketingovými skúsenosťami z firiem ako je DámeJídlo.cz alebo SYSNET. Prišli k nám tiež UX / UI dizajnér Robert Blcha, programátor Dominik Polák a všestranný grafik Tomáš Nadymáček.

Tvorba expanzívnej stratégie s africkou spoločnosťou GloCell

Rok 2019 bol v znamení budovania novej značky pre južnú Afriku. Spojkou medzi Českom a JAR sa stal náš nový kolega, skúsený manager, Marco Carosini. Od návrhu loga, spustenia nového webu a prijatia britského kolegu Craiga k nám do kancelárie v Brne, až po zazmluvnenie dopravcov a ďalších partnerov sme v januári roku 2020 spustili globálnu verziu Zaslat.cz - Parcelspot.com.

2018
Email z Afriky nebol spam a my sme získali prvého investora

Nikdy sme investora proaktívne nehľadali, napriek tomu nám do e-mailu dorazila správa až z Afriky, ktorú sme našťastie nepovažovali za spam. Oslovili nás úspešní obchodníci z JAR, ktorí prišli s návrhom vybudovať podobnú službu, ako je Zaslat.cz, aj v Afrike. Po desiatkach hodín hovorov, diskusií aj obojstrannej návšteve sme si podali ruky a začali vyvíjať službu pre nových zákazníkov na nami neznámom a neprebádanom trhu v JAR.

Diverzifikujeme naše portfólio a chystáme expanziu do zahraničia

Aby sme lepšie vyplnili trh prepravných služieb a ponúkli jednoduchú alternatívu k Zaslat.cz, preberáme vedenie spoločnosti Chytrybalik.cz. Jeho hlavnými benefitmi sú prehľadnosť, rýchlosť a jednoduchosť objednávky. Aj keď nie je možné vykonať rozšírené možnosti prepravy, ktoré ponúka Zaslat.cz, pre bežné zásielky je ideálnou alternatívou. Medzitým na Zaslat.cz upravujeme dizajn webu, vyvíjame vlastný chat a chystáme sa na expanziu do zahraničia – najprv na Slovensko.

2017
10 000 zásielok / mesiac, noví členovia i dopravca

V priemere doručujeme cez 10 000 zásielok mesačne, vianočná sezóna dokonca prekonala hranicu 20 000 balíkov. Doteraz si Miroslav Michalko väčšinu manažérskej agendy obstarával skvele sám. Evolúcia ho ale dostihla a Miroslav uznáva, že potrebujeme posily na obchod, účtovníctvo, marketing a celkový chod firmy, a tak prichádza päť nových zamestnancov. Vianočné večierky začínajú byť náročné na priestory. Popri tom sa nám podarilo rozšíriť naše služby aj o prémiového dopravcu UPS, vďaka ktorému doručujeme zásielky aj expresne do celého sveta.

2016
Rastieme, modernizujeme a vyvíjame prvú aplikáciu na prepravnom trhu

Počty balíkov a s tým súvisiace tržby rastú medzimesačne o 15%, a to si žiada nové posily. Do tímu prichádzajú štyria noví zamestnanci, a tak máme viac priestoru pre vývoj prvej mobilnej aplikácie na prepravnom trhu v Česku.

2015
Nový dopravca a magických 1 000 balíkov / mesiac

Celý rok od spustenia sa služba vyvíjala a neustále upravovala. Veľa vecí nás zaskočilo a prebiehalo inak, než sme si predstavovali. Zo všetkého sme sa ale poučili a neustále opravovali, upravovali, vyvíjali. Spätná väzba od našich zákazníkov nás hnala vpred, vedeli sme, že naše úsilie má zmysel. Rok po spustení služby Zaslat.cz sa dostávame na hranicu 1 000 zaslaných zásielok za mesiac a do ponuky našich dopravcov integrujeme DPD.

2014
Zaslat.cz – pretože na každej zásielke záleží

V septembri roku 2014 vzniká Zaslat.cz so svojim pôvodným heslom – "Pretože na každej zásielke záleží“. Firma sa skladá z troch zakladateľov a jednej pracovníčky zákazníckej starostlivosti. Miroslav si vždy potrpel na priateľskévzťahy, preto svojich kolegov najprv vždy hľadá medzi svojimi kamarátmi. Všetci štyria pôvodní členovia sú tak dlhoročnýmipriateľmi. Ako prvých dopravcov integrujeme GLS, Geis a TOPTRANS.

Založme prepravnú službu. Pre kohokoľvek.

Miroslav preto oslovil Stanislava Sumbala, skúseného vývojára podnikových systémov. Vďaka Mirovmu presvedčivému zápalu pre celý nápad Stanislav nemohol inak, než súhlasiť a podieľať sa na vytvorení revolučnej prepravnej služby Zaslat.cz.

Ako dostať gauč z Chebu do Brna?

Na začiatku nebolo slovo, ale gauč. Keď zakladateľ Zaslat.cz, Miroslav Michalko, zistil, že pre obyčajného smrteľníka nie je tak ľahké objednať prepravu gauča z Chebu do Brna, uvidel tak dieru na trhu, ktorú chcel mladý húževnatý podnikateľ vyplniť. Ako správny analytik si najprv urobil prieskum trhu a jeho hypotézy sa mu potvrdili. V Česku skutočne nie je ľahké objednať si prepravu zásielok, ak nie ste firemný zákazník.

Vždy sme radi, keď sa o nás zaujímajú médiá

Spolupracovať s médiami nás baví. Pravidelne sa vyjadrujeme k aktuálnemu dianiu na prepravnom trhu v popredných online i tlačových médiách. Viac v sekcii napísali o nás.

Pracujete v médiách a zaujíma vás téma prepravy zásielok? Kontaktujte nás, máme čo povedať.

Nestrácajme čas, poďme na to!

OBČAS NIEČO POŠLEM

Či už potrebujete poslať balík súkromne jednorazovo, alebo posielate zásielky častejšie, po Slovensku alebo do zahraničia, zariadime vám spoľahlivú prepravu.

MÁM TOHO VIAC

Ste živnostník, firma či e-shop a naša služba vás zaujala? Pripravíme vám individuálnu ponuku prepravných služieb tak, aby presne vyhovovala charakteru vášho podnikania.

EŠTĚ BY MA NIEČO ZAUJÍMALO

Neodpovedali sme na vašu otázku? Potom nás neváhajte kontaktovať. So všeobecnými otázkami sa môžete obrátiť na našu zákaznícku linku a pre špecifické otázky kontaktujte konkrétnu osobu.